Surenkama perdanga Teriva

17.38 Previous Next
Author

Surenkama perdanga TERIVA Prieš penkiasdešimt penkerius metus Vokietijoje sukurtos tuščiavidurių blokelių perdangos mūsų šalyje pradėtos gaminti tik praėjusiais metais. Vienintelė Lietuvos įmonė, turinti valstybinį patentą ir gaminanti tokio tipo perdangų sistemą –  Iš Lenkijos į Lietuvą gabenama tik apkrovų laikomoji erdvinė plieno santvara. Tokiai, aukštos kokybės reikalavimus atitinkančiai, santvarai pagaminti reikia specialios įrangos, kurios mūsų […]

Surenkama perdanga Teriva

Surenkama perdanga TERIVA Prieš penkiasdešimt penkerius metus Vokietijoje sukurtos tuščiavidurių blokelių perdangos mūsų šalyje pradėtos gaminti tik praėjusiais metais. Vienintelė Lietuvos įmonė, turinti valstybinį patentą ir gaminanti tokio tipo perdangų sistemą –  Iš Lenkijos į Lietuvą gabenama tik apkrovų laikomoji erdvinė plieno santvara. Tokiai, aukštos kokybės reikalavimus atitinkančiai, santvarai pagaminti reikia specialios įrangos, kurios mūsų […]

Surenkama perdanga Teriva

€17.38
Author

Surenkama perdanga TERIVA Prieš penkiasdešimt penkerius metus Vokietijoje sukurtos tuščiavidurių blokelių perdangos mūsų šalyje pradėtos gaminti tik praėjusiais metais. Vienintelė Lietuvos įmonė, turinti valstybinį patentą ir gaminanti tokio tipo perdangų sistemą –  Iš Lenkijos į Lietuvą gabenama tik apkrovų laikomoji erdvinė plieno santvara. Tokiai, aukštos kokybės...

Surenkama perdanga TERIVA

Prieš penkiasdešimt penkerius metus Vokietijoje sukurtos tuščiavidurių blokelių perdangos mūsų šalyje pradėtos gaminti tik praėjusiais metais. Vienintelė Lietuvos įmonė, turinti valstybinį patentą ir gaminanti tokio tipo perdangų sistemą –  Iš Lenkijos į Lietuvą gabenama tik apkrovų laikomoji erdvinė plieno santvara. Tokiai, aukštos kokybės reikalavimus atitinkančiai, santvarai pagaminti reikia specialios įrangos, kurios mūsų šalyje kol kas nėra. Santvara suvirinama kontaktiniu būdu – taip išvengiama metalo perkaitinimo ir perdangai suteikiama papildomo tvirtumo.

Surenkama gelžbetoninė perdanga „Teriva“ naudojama statant individualius ir visuomeninius pastatus. Ši perdanga – pats geriausias ir teisingiausias sprendimas rekonstruojant pastatus. Ji buvo pasirinkta rekonstruojant Vidaus reikalų ministerijos pastatą Vilniuje, kareivines Alytuje bei pensionato sporto salę Antaviliuose, naudota daugelio individualių namų statybai Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Šilutėje, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Bendrovė „Prefabeta“ netrukus žada penkis kartus padidinti gamybos apimtis. Planuojama įsigyti naujos įrangos, o šiuo metu jau rengiama nauja gamybos vieta netoli Vilniaus, kur šalia būsimos gamyklos esanti geležinkelio atšaka leis dar efektyviau transportuoti gaminius.

 

Perdangos TERIVA – tai dažnai briaunotos sijų ir tuščiavidurių blokelių perdangos. Šios perdangos susideda iš lengvų gelžbetonio sijų su erdvine plieno santvara, tuščiavidurių blokelių ir monolitinio betono, liejamo statybos aikštelėje. Dėl tuščiavidurių blokelių, kuriais užpildoma perdanga, yra lengvesnė, nei tradicinės perdangos.

Šio sprendimo pagrindas yra atitinkamai išdėstytos gelžbetonio sijos, tarp kurių dedamas užpildas – tuščiaviduriai blokeliai. Visuma užliejama viršutiniu betono sluoksniu. Tokia perdanga yra lengva ir patvari.

Perdangas TERIVA galima naudoti žemų ir daugiaaukščių gyvenamųjų namų statybose, taip pat bendro naudojimo pastatuose, objektuose, kurių kintamosios technologinės apkrovos neviršija  4,0; 6,0 arba 8,0 kN/m2.

TERIVA skirtos montuoti rankomis, nenaudojant sunkios statybų įrangos, kadangi ir sijų, ir tuščiavidurių blokelių svoris yra nedidelis. Sijos dažnai briaunotoms perdangoms TERIVA gaminamos iš erdvinių plieno santvarų, kurių apatinė juosta tvirtinama 40×120 mm min. C20/25 klasės betono sijose.

Techniniai perdangos duomenys

Techniniai perdangos duomenys

TERIVA 4,0/1

TERIVA 4,0/3

TERIVA 6,0

TERIVA 8,0

Perdangos ilgiai

1,80 – 7,20 m

1,80 – 8,60 m

1,80 – 7,80 m

1,80 – 7,20 m

Atstumas tarp sijų ašių

60 cm

45 cm

45 cm

45 cm

Antbetonio sluoksnio aukštis

3 cm

4 cm

4 cm

4 cm

Minimali antbetonio klasė

C 20/25

C 20/25

C 20/25

C 20/25

Konstrukcinis perdangos aukštis

24 cm

34 cm

34 cm

34 cm

Min. sijų atrėmimas ant mūro

8 cm

12 cm

12 cm

12 cm

Tuščiavidurių blokelių sąnaudos perdangos 1 m2

6,7 vnt.

9,2 vnt.

9,2 vnt.

9,2 vnt.

Sijų sąnaudos perdangos 1 m2

1,67 m

2,22 m

2,22 m

2,22 m

Monolitinio betono C 20/25 sąnaudos perdangos 1 m2

0,047 m3

0,097 m3

0,097 m3

0,097 m3

1 tuščiavidurio blokelio svoris

18,0 kg

19,0 kg

19,0 kg

19,0 kg

Atsparumas ugniai su 1 cm storio cemento ir kalkių tinku

2 val.

2 val.

2 val.

2 val.

Bendroji perdangos apkrova

670 kg

800 kg

1000 kg

1200 kg

Apkrova be pačios konstrukcijos svorio

400 kg

400 kg

600 kg

800 kg.

1 m2 perdangos masė

270 kg

400 kg

400 kg

400 kg

Pagrindiniai privalumai perdangos TERIVA yra šie:

  • palyginus su monolitine perdanga, mūsų perdanga TERIVA yra dvigubai pigesnė;
  • montuojant perdangą TERIVA nenaudojami klojiniai;
  • perdanga TERIVA pasižymi savo gera garso bei šilumine izoliacija;
  • surenkamos perdangos TERIVA montuojamos be krano pagalbos;
  • perdanga TERIVA yra žymiai lengvesnė už tradicines perdengimo plokštes (PTK).

Perdangų TERIVA atsparumas ugniai (neatsižvelgiant į perdangos tipą), lygus REI 120. Perdangų TERIVA atsparumą ugniai galima padidinti su kitokiu perdangos apatinio paviršiaus užbaigimu, pvz., gipskartonio plokštėmis GKP, drožlių ir cemento plokštėmis arba įrengus atitinkamas pakabinamas lubas.

Perdangos TERIVA turi labai gerą šiluminę varžą be užbaigiamųjų sluoksnių (iš viršaus ir iš apačios) šiluminė izoliacija matuojama šilumine varža ir lygi:

  • Perdangos TERIVA-4/0,1   – 0,37 m2K/W,
  • Perdangos TERIVA-4/0,3; 6,0; 8,0  – 0,39 m2K/W.

Perdangos TERIVA – tai pats geriausias ir teisingiausias sprendimas rekonstruojant pastatus, kadangi šios perdangos galima sumontuoti jau esant uždengtam stogui. Jų patvarumą, patikimumą ir ilgaamžiškumą patvirtina tai, kad šios perdangos jau virš 50 metų plačiai žinamos ir naudojamos daugelyje Europos šalių. Perdangos TERIVA, pagal užsienio šalies licenziją, dabar jau gaminamos ir Lietuvoje. Mūsų perdangų paprasto sprendimo dėką dabar jau nebereikia sukti galvos dėl sudėtingų statybinių sprendimų.

Perdangos TERIVA – tai dažnai briaunotos sijų ir tuščiavidurių blokelių perdangos. Šios perdangos susideda iš lengvų gelžbetonio sijų su erdvine plieno santvara, tuščiavidurių blokelių ir monolitinio betono, liejamo statybos aikštelėje. Dėl tuščiavidurių blokelių, kuriais užpildoma perdanga, yra lengvesnė, nei tradicinės perdangos. Šiai perdangai įrengti nereikalingas kranas ar sudėtingos klojinių sistemos. Elementai yra lengvi, o montavimas paprastas, todėl žmogus perdangą gali įsirengti savarankiškai.Perdangas TERIVA galima naudoti žemų ir daugiaaukščių gyvenamųjų namų statybose, taip pat bendro naudojimo pastatuose, objektuose, kurių kintamosios technologinės apkrovos neviršija 4,0; 6,0 arba 8,0 kN/m2.TERIVA perdanga – tai pats geriausias ir teisingiausias sprendimas rekonstruojant pastatus. Kai rekonstruojamas pastatas turi stogą, perdangos elementus galima įnešti tiesiog pro langą ar duris.

Perdangų sijų transportavimas bei sandėliavimas

Perdangų sijos turi būti sandėliuojamos ant lygaus pagrindo, sukrautos ant dviejų medinių tarpiklių , kurių storis mažiausiai 8 cm, plotis 10 cm, padėtų gulsčiai taip, kad atstumas nuo sijos galų būtų viena penktoji sijos ilgio dalis (po santvaros apatinės juostos mazgais). Kitas sijų sluoksnis turi būti dedamas ant dviejų medinių tarpiklių 3,8 cm storio ir 8 cm pločio.

perdangos sijos

Tarpikliai turi būti dedami virš apatinio sluoksnio tarpiklių, būtent ant viršutinio apatinės sijos diržo mazgų. Į vieną krūvą sijas reikia krauti ne daugiau kaip penkios eilės. Sijos, kurių ilgis daugiau kaip 600 cm, turi būti dedamos tokiu pačiu būdu, tačiau ant trijų tarpiklių. Kraštiniai tarpikliai turi būti dedami maždaug 120 cm atstumu nuo sijos galų, o vidurinis tarpiklis dedamas taip, kad atstumas iki kraštinių tarpiklių būtų vienodas. Į transporto priemones sijos turi būti kraunamos taip, kad betoninė pėda būtų apačioje ir pagal važiavimo kryptį. Sijas reikia sudėti laikantis tų pačių taisyklių kaip ir sandėliuojant, tiktai tarpiklių ilgis turi būti pritaikytas pagal transporto priemonės plotį. Sijų ir jų galų, išsikišančių už tarpiklių, negalima apkrauti kitais kroviniais.

Kad krovinys nebūtų pažeistas, jis turi būti pritvirtintas, kad nejudėtų vežant. Iškraunant ir pakraunant sijas draudžiama mėtyti ir kaip nors trankyti. Perdangų sijos turi būti keliamos ir pernešamos paėmus už viršutinio santvaros diržo mazgų maždaug 1/5 sijos ilgio atstumais iki sijos galų. Neleidžiama kelti sijų už viršutinio strypo tarp santvaros mazgų.
Tuščiaviduriai perdangų blokeliai turi būti dedami į krūvas. Krūvoje turi būti ne daugiau kaip šešios tuščiavidurių blokų eilės, o kiekvieną blokelių eilę reikia dėti taip, kad blokelių pagrindai būtų prigludę vienas prie kito, o angos nukreiptos statmenai.

perdangos sijos

Į transporto priemones tuščiaviduriai blokeliai dedami taip, kad jų angos būtų nukreiptos statmenai, o ilgesnis matmuo lygiagretus važiavimo krypčiai. Tuščiaviduriai blokeliai neturi būti išsikišę daugiau kaip 10 cm virš transporto priemonės šoninių sienelių viršutinio krašto, kai yra kraunami ne ant padėklų, o tiesiai į transporto priemonę.

Kliento patogumui, mūsų įmonė blokelius pakuoja ant medinių padėklų: blokeliai T- 600  – 72 vnt.ant padėklo, T-450  –  54 vnt. ant padėklo.

Blokelių negalima dėti daugiau kaip keturias eiles. Kad krovinys nebūtų pažeistas, jis turi būti pritvirtintas, kad nejudėtų vežant. Iškraunant ir pakraunant tuščiavidurius blokelius draudžiama kaip nors mėtyti ir trankyti.
Tuo laikotarpiu, kai būna neigiama temperatūra, tuščiavidurius blokelius reikia apsaugoti nuo atmosferos kritulių.

Perdangų sijų dėjimas ir parėmimas

Perdangą montuojant ir betonuojant perdangų sijas būtina paremti. Nepriklausomai nuo kraštinių nuolatinių ramsčių, kuriais pagal taisykles būna sienos, turi būti naudojamos ir montažinės atramos.

Prieš dedant perdangų sijas iš anksto reikia įtaisyti montažinės atramas, niveliuoti jas ir patikrinti, ar jos taisyklingai įrengtos pagal techninę dokumentaciją.
Perdangoms, kurių plotis yra nuo 480 cm „Teriva-4,0/1″; nuo 660 cm „Teriva-4,0/3″; 6,0 ir 8,0 montažinės atramas reikia niveliuoti taip, kad perdangos pločio centre susidarytų sijų išlinkis į viršų, lygus 15 mm. Perdangose „Teriva-4,0/1″sijas reikia dėti kas 60 cm tarp ašių, perdangose „Teriva-4,0/3″; 6,0 ir 8,0 kas 45 cm.

Dedant sijas reikia patikrinti jų tarpus, tarp sijų dedama po vieną tuščiavidurį blokelį ties kiekvienos sijos galu. Sijos atrėmimo ilgis ant sienos arba kitos laikančiosios konstrukcijos turi būti mažiausiai 10 cm perdangai „Teriva-4,0/1″ ir mažiausiai 12 cm kitoms perdangoms „Teriva“. Sijas reikia pradėti dėti nuo tų, kurios skirtos dėti ant briaunų po skiriamosiomis pertvaromis (lygiagrečiomis perdangų sijų krypčiai). Tos briaunos sustiprinamos dviem sijomis, dedamomis viena greta kitos (2 pieš.)

arba tuo būdu, kuris nurodytas perdangos projekte (pavyzdys 3 pieš.)

Atsižvelgiant i perdangų plotį reikalingas montažinių atramų skaičius gali būti 1, 2 arba 3 vienetai (1 pieš.).

Perdangos

1 pieš. Būdas perdangų “ Teriva – 4,0/1“ sijoms atremti perdangos montavimo ir betonavimo metu.

  

Jie turi būti statomi po perdangos sijos santvaros apatinės juostos mazgais. Montažinės atramos tai medinės 12 x 5 cm pjūvio rėmsijės, statomos skersai po perdangos sijomis ir atremtos į medinius 14-16 cm skersmens stulpelius (pasparas). Rėmsijės turi būti Įleistos į išpjovas viršutinėje stulpelių dalyje ir prikaltos prie stulpelių vinimis (la pieš.). Rėmsijės jokiu būdu negali būti jungiamos prie pasparų, jas reikia jungti tik tiesiogiai ant pačių pasparų.

Visais atvejais, kai naudojamos pasparos, stulpelius reikia įtaisyti ant medinių pleištų, kurie vienas po kito įremiami į plačias mažiausiai 2,5 cm storio lentas, sudėtas plokščiai ant žemės arba žemesnio aukšto perdengimo. Įkalant pleištus pašalinamos smulkios klaidos rėmsijų lygyje, o vėliau, išmontuojant ramsčius, išmušti pleištai gerokai palengvina pasparų išėmimą.

Tuo atveju, kai pasparos statomos į silpną gruntą su molio priemaiša, kuris lengvai išbrinksta nuo sąlyčio su vandeniu, galima tikėtis, kad pasparos susmegs (arba bus išstumtos esant žemoms temperatūroms). Tokiu atveju lentų padėklai turi būti ne plonesni kaip 4,2 cm, ir montuojami ant maždaug 10 cm polių, įkaltų j gruntą mažiausiai 100 cm gilyn. Atramų konstrukcija turi būti sukoncentruota taip, kad negalėtų niekaip pasistumti arba deformuotis. Visi stulpeliai sutvirtinami įstrižai prikalamais spyriais iš 2,5 cm storio lentų. Sutvirtinamos taip pat ir pasparos statmenai rėmsijų krypties atžvilgiu, tokiu būdu sujungiant atramų diržus tarpusavyje.

Sijas galima įremti tiesiai į sienas, kurių storis didesnis arba lygus 29 cm. Tokiu atveju sijos galai turi būti dedami į C 16/20 markės cemento skiedinio sluoksnį ir įspaudžiami. Jeigu perdangų „Teriva 4,0/3“; 6.0; 8.0 sijos įremiamos į mažesnio storio sienas, sienų kraštus reikia apsaugoti nuo gniuždymo, gelžbetoninį vainiką reikia nuleisti nuo sijų žemiau mažiausiai 4 cm (19 pieš.)

Kad būtų gauta tokia konstrukcija, sijos turi būti paremiamos išimtinai montažiniais ramsčiais (įtaisytais taip pat ir prie sienų), kurie niveliuoti 4 cm aukščiau sienos krašto. Turi būti laikomasi taisyklės, kad žemiau nuleistas vainikas įtaisomas perdanguose „Teriva 4,0/3″; 6.0; 8.0, kai perdangos būna platesnės negu 600 cm.
Perdangoje „Teriva – 4,0/1“, kurios plotis didesnis negu 600 cm ir  „Teriva-4,0/3“; 6,0; 8,0, kurios plotis didesnis negu 600 cm,  papildomai dar reikia įtaisyti armatūrą zonoje prie atramų (12-19 pieš.) – tinklas “Z-2“.

Perdangos Teriva armuojamasis tinklas

13 pieš. Perdangos „Teriva – 4,0/1″ zonos prie atramų armuojamasis tinklas esant nuosekliems gretimų sijų tarpatramiams.

Perdanga Teriva

14 pieš. Perdangos „Teriva – 4,0/1″ zonos prie atramų armuojamasis tinklas esant perstumtiems gretimų sijų tarpatramiams.

Perdangos atraminė armatūra

15 pieš. Perdangos „Teriva – 4,0/1″ atraminė armatūra esant nuosekliems gretimų sijų tarpatramiams.

Perdangos atraminė armatūra

16 pieš. Perdangos „Teriva – 4,0/1″ atraminė armatūra esant perstumtiems gretimų sijų tarpatramiams.

Perdangos Teriva plotis

 17. pieš. Perdangos „Teriva-4,0/3″; 6,0; 8,0,  plotis / > 600 cm.

Perdangos Teriva plotis

18 pieš. Perdangos „Teriva-4,0/3″; 6,0; 8,0,  plotis / > 600 cm, zonos prie atramų armuojamasis tinklas.

Perdangos Teriva plotis

19 pieš. Perdangos „Teriva-4,0/3″; 6,0; 8,0 plotis / > 600 cm, zonos prie atramų armatūra.

 

Tuo atveju, kai sienų storis mažesnis negu 26 cm, sijas rekomenduojama sudėti taip, kad jos prasilenktų, o esant kitokiam sienų storiui sijas galima dėti viena linija.

SVARBU:   Perdangos „Teriva light“ montavimas vykdomas vadovaujantis perdangos „Teriva 4,0/1“ montavimo instrukcijoje išdėstytais reikalavimais.

DĖMESIO: Sijų ir tuščiavidurių blokelių montavimo metu niekam neleidžiama būti apačioje po perdanga.

                Pakabinamas lubas, instaliacijos ar kitus laidus tvirtinti į gelžbetonines sijas.

Perdangų betonavimas

Medžiagos, naudojamos betonavimui, turi atitikti privalomųjų normų reikalavimus; be to, turi būti naudojama tokia akmens skalda, kurios dalelių skersmuo ne daugiau kaip 10 mm.

Betonas turi būti plastiškos konsistencijos, kad galima būtų užpildyti visas erdves (ertmes) tarp perdangos sijų ir tuščiavidurių blokelių. Perdangą galima pradėti betonuoti po to, kai jau sudėtos sijos ir tuščiaviduriai blokeliai, sumontuota vainikų armatūra ir patikrinta, ar taisyklingai atlikti ankstesni veiksmai.

Prieš pradedant betonavimą nuo perdangos reikia pašalinti visokius nešvarumus, o visus elementus (tuščiavidurius blokelius ir sijas) gausiai palaistyti vandeniu. Perdangos turi būti betonuojamos judant pakopomis, kryptis statmena sijoms. Betonavimo metu ypatingas dėmesys turi būti skiriamas tam, kad betono mišinys kruopščiai užpildytų visas erdves, betonas taisyklingai sustingtų ir būtų pasirūpinta reikiama oro temperatūra, pirmiausia tuo metų laiku, kai būna aukštesnė arba žemesnė temperatūra. Betoną reikia laikyti nuolatos drėkinamą mažiausiai 7 dienas.

Betono masė vienu metu turi būti dedama į ertmes, briaunas, plokštes (antbetonj) ir vainikus, kuriuos reikia betonuoti kartu su perdanga.

Betono klasė turi atitikti projektinę dokumentaciją ir būti ne žemesnė kaip C20/25. Jeigu betonas ant perdangos tiekiamas tokiu būdu, kuris apkrauna konstrukciją, tai horizontaliai ant perdangos betonas gali būti transportuojamas karučiais, didžiausia jų talpa 0,075 m3, taikant švytuoklės sistemą ir vežant nejudamomis pakylomis, įrengtomis statmenai perdangų sijoms. Pakylos turi būti sukaltos iš lentų, jų storis mažiausiai 3,8 cm, plotis ne mažiau kaip 20 cm. Pakylos ant šoninių kraštų turi būti apkaltos lentelėmis, kad vežimėlis nuo pakylos nenuriedėtų (11 pieš).

Perdangos betonavimas

 

11 pieš. Perdangos betonavimas nuo įrengtų plokščių, padėtų statmenai perdangos sijoms.

 

Perdangos betonavimasPerdangos betonavimas

Jeigu betonas ant perdangos tiekiamas su rezervuarais arba pumpuojamas betono pompa, jį reikia tolygiai paskirstyti per visą paviršių ir pasirūpinti, kad betonas netekėtų iš didesnio aukščio arba nesikauptų vienoje vietoje. Betono masė, krintanti iš didelio aukščio, sukelia dinaminę apkrovą, kuri gali pažeisti tuščiavidurius blokelius.

Taip pat reikia turėti omenyje, kad betono masė, tiekiama su pompa, neturi būti iškraunama staigiai ir vienoje vietoje (ypač per vidurį tarp nuolatinių ramsčių), nes tai sukeltų didelę taškinę konstrukcijos apkrovą ir dėl to montažiniai ramsčiai išlinktų arba net sulūžtų.

Dėl perdangos kainos skambinkite 861454354

Summary
Review Date
Reviewed Item
Puiki perdanga lengvai montuojama, Haus prekyba pasiūlė geriausią perdangos kainą. Rekomenduoju šia perdangą ir šią įmonė/
Author Rating
51star1star1star1star1star
 

Fill the forms to signup