Ventiliacija

Pradžia Forumai Ventiliacija

Šioje temoje yra 0 atsakymų, 1 dalyvis, ją paskutinį kartą atnaujino  tomasas100 prieš 5 m. 1 mėn..

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)
 • Autorius
  Įrašai
 • #248

  tomasas100
  Keymaster

  Šiuolaikiniai namai statomi labai hermetiški ir vis opesnė problema tampa šviežio oro padavimas židiniams. Anksčiau net architektai numatydavo toki dalyką, kaip pašalinio oro kiekis per nesandarias namo konstrukcijas. Dabar nesandarių vietų namo konstrukcijose nebeliko, todėl užsisakant naujus sandarius langus, juos siūlyčiau užsisakyti su mikroventiliaciją.

  Reikia visada turėti omenį tai, kad kiek šviežio oro iš patalpos sunaudos jūsų kūrenamas įrenginys, tiek jo turi ir „pritekėti“. Prastai traukia židinys? Praverkite langą, atidarykite duris, išjunkite oro kondicionierių… Tai dažniausiai padeda. Šviežio oro pritekėjimas ypač svarbus atviriems židiniams, nes jie sunaudoja kelis kartus daugiau deguonies, nei židiniai su ugniakurais. Žiemą įkuriant tokį židinį, nors ir nemalonu, šalta, bet teks praverti langą. Esant priverstinei ventiliacijai, židinio įkūrimui, ją taip pat rekomenduočiau tuokart išjungti. Tik žiema išryškins jūsų židinio privalumus bei trukumus :).

  Kada hermetiškai uždaryti langai bei durys dūmas gali sugrįžti per ventiliacinę šachtą arba net per tą patį kaminą, nes kaip jau minėjau, židinys, ar kitas kūrenamas įrenginys negali normaliai „veikti“ be deguonies.

  Ventiliacijos būdai:

  • Natūrali ventiliacija;
  • Mechaninė ventiliacija.

   

  Kokį ventiliacijos būdą pasirinkti?
  • Renkantis natūralų ventiliacijos būdą – kad jaustumėtės gerai Jums tektų pasirūpinti panaudoto oro pašalinimu iš patalpų (pvz.: praveriant langą). Natūrali ventiliacija vyksta per patalpose esančias orlaides, duris, langus, mikroventiliacijos ertmes bei kitus plyšius, taigi tai – nesandarus ventiliacijos būdas;
  • Renkantis mechaninį ventiliacijos būdą – panaudoto oro pašalinimu rūpinasi ventiliatoriai, kurie jį ne tik pašalina, bet ir filtruoja, šildo (šaldo) pagal kiekvieno vartotojo poreikius. Tad šis rūpestis nukrenta nuo Jūsų pečių.

   

   

   

   Kodėl natūrali ventiliacija nėra gerai?

   

  Natūralios ventiliacijos trūkumai:

   

  • netenkama šilumos (pašalinant orą) – dėl to išauga šildymo kaina;
  • pro plyšius ir ertmes patenka ne tik oras, bet ir nepageidaujami „lankytojai“ (teršalai – žiūrėti žemiau) – įkyrūs vabzdžiai (dažnai esantys užkrečiamųjų ligų sukelėjai, nešiotojai ir platintojai); tabako dūmai; žiedadulkės(žalingos alergiškiems žmonėms) bei kitos kilmės dulkės; smalkės ir kiti nešvarumai. Vėdinant pastatus natūraliu būdu, į patalpas patenka ir gatvės triukšmas, kuris drumsčia Jūsų ramybę;
  • kadangi patenkantis į Jūsų namus oras nėra šildomas – tai vėdinant patalpas, kai už lango spaudžia šaltukas, gali pradėti traukti skersvėjis ir taip ženkliai padidėtų galimybė susirgti peršalimo ligomis. Priešingu atveju – lauke ir patalpose esant aukštai temperatūrai(vasarą), kai nėra vėjo – vėdinimas išvis nevyksta.
  • keičiantis oro sąlygoms – keičiasi ir ventiliacijos intensyvumas. O esant prastam vėdinimui:
   • susikaupia didelis drėgmės kiekis ir gali pradėti pelyti sienos;
   • susikaupia kenksmingų cheminių elementų kiekis, kuris žaloja žmogaus sveikatą, t.y. mažėja jo darbingumas, atsiranda galvos skausmai, silpnumas, mieguistumas, galimas apalpimas ir kiti sveikatos sutrikimai;
   • į patalpą patenka žymiai mažiau deguonies (O2), kuris yra gyvybiškai reikalingas žmogui. Esant deguonies trūkumui pasireiškia tokie simptomai: sulėtėjusi orientacija, užmaršumas, sunkiai koncentruojamas dėmesys, galvos svaigimas, skausmai, ūžesys ausyse, veliau gali atsirasti ir kiti negalavimai – šąlančios galūnės, dilgčiojimas rankose ir kojose, širdies „drebėjimas“, svaigulys, oro trūkumas fizinės veiklos metu, skausmas širdies srityje ir kt. ;


  Iš židinio galite sulaukti dūmų per ventiliacines šachtas, jeigu jos yra aukščiau, negu kaminas. Taip pat nėra retas atvejis, kada dūmų sulaukiama, kai tiek ventiliacines šachtos, tiek ir kaminas yra viename lygyje, bei apskardinti po bendru stogeliu. Klientams siūlau tokius kaminus prasiilginti NP įdėklo 20 – 25cm detale. Įdėklai į kaminus jau montuojant yra paliekami aukštesni, nei pats kaminas.

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.

 

Fill the forms to signup