Surenkami kaminai, dūmtraukiai. REIKALAVIMAI JIEMS

Pradžia Forumai Surenkami kaminai, dūmtraukiai. REIKALAVIMAI JIEMS

Žymos: 

Šioje temoje yra 0 atsakymų, 1 dalyvis, ją paskutinį kartą atnaujino  tomasas100 prieš 5 m. 1 mėn..

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)
 • Autorius
  Įrašai
 • #211

  tomasas100
  Keymaster

  Surenkami kaminai, dūmtraukiai.

  Visi šilumos generatoriai, krosnys ir kiti apšildymo įrenginiai (toliau apšildymo įrenginiai), kūrenami kietu ar skystu kuru bei dujomis, jungiami prie dūmų kanalų (dūmtraukių).

  [caption id="attachment_183" align="alignnone" width="171"]Keramikinis kaminas Surenkamas kaminas HAUS[/caption]

  Dūmtraukiai sudegusiems produktams pašalinti iš apšildomų įrenginių turi būti įrengti pastato viduje. Jei jų nėra, esamose pastatuose galima įrengti pristatomus dūmtraukius.Kiekvienam apšildymo įrenginiui tikslinga numatyti atskirą dūmtraukį.Prie vieno kanalo leidžiama prijungti du apšildymo įrenginius, esančius viename ar skirtinguose aukštuose. Įvadai į kanalą turi būti išdėstomi 0,5 m atstumu vienas nuo kito (kanalo aukščio atžvilgiu) arba viename lygyje, įrengiant tarp jų kanale ne žemesnę kaip 0,5 m pertvarą (matuojama nuo įvado viršutinės atžymos).Dūmtraukio skerspjūvio plotas neturi būti mažesnis negu apšildymo įrenginio antvamzdis, kuris prijungiamas prie dūmų kanalo (dūmų vamzdžio).Dūmtraukių skerspjūviai, priklausomai nuo apšildymo įrenginio šiluminio galingumo, priimami ne mažesni (mm), kaip nurodyta pavyzdyje:140×140 – esant šiluminiam galingumui iki 3.5 kW;140×200 – esant šiluminiam galingumui nuo 3.5 iki 5.2 kW;
  140×270 – esant šiluminiam galingumui nuo 5.2 iki 7.0 kW;
  Apvalių dūmtraukių kanalų skerspjūvio plotai turi būti ne mažesni negu anksčiau nurodytų stačiakampių kanalų plotai.

  Reikia projektuoti vertikalius be pakopų dūmtraukius iš molio plytų, kurių sienos ne plonesnės kaip 120 mm, arba iš karščiui atsparaus betono, kurio storis ne mažesnis kaip 60 mm.
  Dūmtraukio aukštis nuo apatinio degiklio iki angos turi būti ne mažesnis kaip 5 m.
  Dūmtraukių aukštis virš pastato stogo turi būti toks:
  a) ne žemiau kaip 0,5 m virš plokščio stogo;
  b) ne žemiau kaip 0,5 m virš kanalo arba parapeto, kai dūmtraukis yra 1,5 m nuo kraigo arba parapeto (skaičiuojant pagal horizontale);
  c) ne žemiau kraigo arba parapeto. Kada dūmtraukis yra 1,5-3 m nuo kraigo arba parapeto;
  d) ne žemiau linijos, pravestos nuo kraigo žemyn 100 kampu į horizontą, kai dūmtraukis yra daugiau nei 3 m nuo kraigo.
  Atstumai nuo mūrinių ar betoninių dūmtraukių išorinio paviršaus iki stogo gegnų, grebėstų ir kitų degių ar sunkiai degių konstrukcijų priimami ne mažesni kaip 130 mm.

  Atstumai nuo dūmtraukių vidinės sienelės iki degių konstrukcijų turi būti ne mažiau kaip 510 mm ir 380 mm iki konstrukcijų, kurių atsparumo ugniai riba – 0,75 val.
  Atstumas nuo vidinės sienelės iki metalinių arba gelžbetoninių sijų priimamas e mažesnis kaip 130 mm.
  Horizontalios perskyros neturi remtis į perdangą.
  Perskyros aukštis turi būti didesnis už perdangos storį, kad perskyros viršus būtų išsikišęs 70 mm virš grindų arba virš užpilo pastogėje.
  Apšildymo įrenginių ir dūmtraukių perskyras, kurios įrengiamos sienų angose arba degių medžiagų pertvarose, reikia numatyti visam krosnies bei vamzdžio aukščiui patalpos ribose.
  Pastato konstrukcijas (iš degių arba sunkiai degių medžiagų), kurios liečiasi su krosnimis arba dūmtraukiais bei ventiliacijos kanalais, įrengtas šalia dūmtraukių, reikia apsaugoti nedegių medžiagų perskyromis.
  Šiais atvejais perskyros storis turi būti ne mažiau kaip 510 mm ir 380 mm, kai atsparumo ugniai riba – 0,75 val.

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.

 

Fill the forms to signup