Kaip išsirinkti tinkamą kaminą?

Pradžia Forumai Kaip išsirinkti tinkamą kaminą?

Šioje temoje yra 0 atsakymų, 1 dalyvis, ją paskutinį kartą atnaujino  tomasas100 prieš 5 m. 1 mėn..

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)
 • Autorius
  Įrašai
 • #235

  tomasas100
  Keymaster

  Teisingas kaminas – saugumo garantas!

  Nuo to, kaip teisingai įrengtas ir iš kokių medžiagų pagamintas jūsų kaminas priklauso jūsų šildymo sistemos efektingumas ir saugumas.

  Dažniausiai užsidega kaminai, prie kurių prijungtos molinės krosnys, arba atviro tipo židiniai, kūrenami atvira liepsna. Tokie kūrenami įrenginiai (taip pat ir kieto kuro katilai, dirbantys dujų generacijos principu) nesukelia aukštos temperatūros, todėl ant kamino sienelių susikaupia suodžių sluoksnis. Kadangi nesukeliama aukšta temperatūra, tad šis suodžių sluoksnis ilgainiui virsta smala. Nuo kibirkšties toks kaminas gali užsidegti ir tai nėra retas reiškinys. Kilus gaisrui, kamine temperatūra gali siekti net iki +11000C. Dažniausias gaisro židinys nuo užsidegusio kamino būna lubų – grindų, lubų – stogo   perdangose.

  Susikaupę suodžiai kamine mažina trauką, kūrenamus įrengimus padaro neefektyvius.

  Stažuodamasis Švedijoje pastebėjau, jog šioje valstybėje atvirkščiai nei Lietuvoje didžiausias dėmesys yra skiriamas būtent kaminui. Kaminą įrengti gali tik profesionali, atestuota ir tam leidimą turinti įmonė. Jeigu Lietuvoje kaminą gali pasistatyti šeimininkas, o židinio įrengimui kviečiasi meistrus, tai Švedijoje atvirkščiai – židinį gali susimontuoti ir namo savininkas.

  Negalima užmiršti, kad jūsų kaminas, tai kaip ir koks jūsų automobilis, kurį reikia nuolat valyti ir prižiūrėti.

  Valyti kaminą nemažiau svarbu, kaip kad valyti dantis 🙂

  Kaminą jau reikia valyti, jeigu ant kamino sienelių susikaupę daugiau nei 2 mm suodžių.

  Kaminams valyti šildymo įrangos salonuose parsiduoda specialūs šepečiai. Prie jų viršutinės dalies tvirtinamas lynas arba virvė, prie kitos – svoris. Tokie šepečiai kaip ir kaminai yra įvairių formų (kvadratiniai, apvalūs).

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.

 

Fill the forms to signup